ADAS - VADĪTĀJA ASISTĒŠANAS SISTĒMA


ADAS - mūsdienīgā automatizētā sistēma paaugstina transporta līdzekļu drošību brīdinot autovadītāju par iespējamām sadursmēm (autonomā ārkārtas bremzēšanas sistēma (AEB) ), joslu nolasīšanas sistēma (LDW), adaptīvais apgaismojums, nakts kameras un joslu turēšanas sistēma.

Autovadītāja kamera parasti atrodas vējstikla augšpusē. Pēc vējstikla nomaiņas, kameras izvietošanas vieta var mainīties, starpība var būt tikai viens milimetrs, bet tas arī var ietekmēt iepriekšējās kalibrēšanas iestatījumus, līdz ar ko sistēma var darbodies nekorekti, padodot neprecīzus jeb nepareizus signālus. Lai sistēma darbotos pareizi - jāveic kameras kalibrēšana.Kalibrēšanai sasistītā procedūra ir visu auto sistēmu kļūdu diagnostika. Pēc kameras kalibrēšanas Jūs saņemsiet izdruku "kļūdu diagnostika", kur pie kameras jābūt atzīmei "OK", tas nozīmē ka kameras kalibrēšana ir veiksmīgi pabeigta.

KALIBRĒŠANAS PROCESS

KAS IR ADAS?

ADAS KALIBRĒŠANAS VEIDI

Statiskā kalibrēšana.

Kalibrēšana tiek veikta servisa telpā izmantojot kalibrēšanas stendu (mērķi), kas katrai automobīļa markai atšķirās. Kalibrēšanas laiks ir atkarīgs no auto markas, aptuveni tā ir viena stunda.

Dinamiskā kalibrēšana.

Kalibrēšana tiek veikta automobīļa braukšanas brīdī ar pieslēgtu diagnostikas ierīci. Procedūra sastāv no diviem soļiem: kalibrēšana servisa telpā (statiskā) un uz koplietošanas ceļa ar kvalitatīvām, izteiktām joslām (dinamiskā).

AUTOMOBIĻU DATORDIAGNOSTIKA

 

 

 

Elektonisko mehānismu un citu sistēmu diagnostika